Mert Demir: Marangozda çalıştım! Bütün sektörleri denedim

‘Ateşe Düştüm’ parçasıyla adından sıkça söz ettiren Mert Demir, YouTube’da yayınlanan ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programına konuk oldu. 30 yaşındaki şarkıcı, “Nasıl gidiyor” sorusuna, “Fantastik gidiyor. Ben öyle hissediyorum ve tadını çıkarıyorum” yanıtını verdi.

“DIŞ DÜNYAYA AÇILMAM ZAMAN ALDI”

Nasıl bir ailede büyüdüğünü anlatan Demir, “Kendi fanusunda yaşayan bir ailem var. Dış dünyaya açılmam biraz geç oldu. Korumacılığından mıdır bilmiyorum ama o fanusun içerisinden çıkmak biraz zaman aldı. Sonra ufak ufak aymaya başlıyorsun. Böyle bir kültür, böyle bir müzik var” cevabını verdi.

“BİR GİTAR ALMAMLA HER ŞEY DEĞİŞTİ”

“Müzik dışında hayalin var mıydı?” sorusu da yöneltilen ünlü isim, “Avukat olmak istiyordum vazgeçtim, mimar olmak istiyordum vazgeçtim. Sonra aşçı olmak istedim. Sonra bir gitar almamla her şey değişti. 19 yaşından beri müzikten başka bir şey yapmıyorum ama 19’a kadar her şeyi yaptım. Kitap sattım, marangozda çalıştım aklına ne gelebiliyorsa bütün sektörleri denedim. O hayatta kalma yeteneğimi geliştirdi” ifadelerini kullandı.

“ÜST DÜZEY YAKIŞIKLI BİRİSİ DEĞİLİM”

“Etkilendiğin bir kızı tavlamak için yaptığın en saçma şey” sorusuna Mert Demir, “Benim üç numaralı bakışım yok. Üst düzey yakışıklı birisi de değilim. Dolayısıyla doğrudan iletişime geçmem lazım, yoksa aradaki süreçte saçmalayabilme ihtimalim var” karşılığını verdi.

“SABAH KALKTIM VE BIYIĞIMI KESTİM”

Şarkıcı, kendisiyle özdeşleşen bıyığını nasıl kestiğini de anlattı.

İnsan bıyığıyla mesela bu kadar özdeşleşip bir sene içerisinde kesemez. ‘Bununla tanınıyorum, biraz ekmeğini yiyeyim’ der ama insanlar anlayacak, bu çocuk kafasına göre takılan bir herif. Evde yatıyordum, sabah kalktım aynaya baktım ‘kesiyorum ya’ dedim. Kestim, çekime öyle gittim. Bu kadar hızlı içimden ne geliyorsa onu yapıyorum. Bıyık bıraktığımda çok fazla sert yorumlar da aldım. Bıyığa yeni alışıyordu insanlar ama ben sıkıldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir